Klaidos

Įmonė, kurios darbuotojų klaidos tikimybė yra 1% per metus darbuotojų klaidoms taisyti gali išleisti iki 4000 Eur ar net daugiau. Tai tolygu 30 vieno žmogaus darbo dienų. Ši suma, tai tik tiesioginės išlaidos - čia nėra įtraukiamos draudimo, mokesčių ar kitos papildomos išlaidos. Be to, ekonomiškiau išnaudojamas sandėlio plotas leidžia didinti įmonės pajėgumus be papildomų išlaidų, o tiksli ir operatyvi informacija leidžia gerinti santykius su klientai.

Dažnai sunku įsivaizduoti, kiek daug gali kainuoti klaidos. Nekalbame apie dideles, akivaizdžius nuostolius sukeliančias klaidas. Jas lengva nustatyti, galima numatyti, joms pasiruošti ir jų išvengti. Į smulkiąsias klaidas dažnai žiūrima pro pirštus. Atrodo, porą kartų administracija suklydo išrašydama sąskaitas ar sandėlininkas ne visai teisingai surinko užsakymą - juk tūkstančiai užsakymu sutvarkomi teisingai ir tos kelios klaidos - tai tik lašas jūroje.

Pavyzdys:

Tarkime yra nedidelė įmonė (3 darbuotojai sandėlyje, 2 darbuotojai tvarko apskaitą ir yra pora vadybininkų, kurie derina įmonės veiksmus su klientais). Vidutinis šių darbuotojų valandinis užmokestis sudaro: 5Eur sandėlio darbuotojams bei administracijai ir 9Eur su klientais veiksmus derinantiems vadybininkams.

Įmonės veiklą dažniausiai sudaro didelis kiekis nedidelių užsakymų (vidutiniškai 600 užsakymų per savaitę po kelias eilutes). Sandėlyje dirba gan patyrę žmonės ir iš 100 užsakymų 99 išsiunčiami teisingi (klaidos tikimybė - 1%). Išrašant sąskaitas klientams vidutiniškai per menesį taip pat padaroma 24 klaidos (klaidos tikimybė - 1%). Vidutiniškai neteisingai išsiųstos prekės ištaisymas užtrunka:

  • 23 min sandėlio darbuotojui;
  • 8 min vadybininkui;
  • 6 min administrcijai.

Tai reiškia, kad vienos klaidos ištaisymas kainuoja 19.62Eur (įskaičiuojant 8Eur pakartotino siuntimo mokestį).

Vidutiniškai neteisingai išrašytos sąskaitos sutvarkymas užtrunka:

  • 8 min vadybininkui;
  • 6 min administrcijai.

Tai reiškia, kad vienos klaidos ištaisymas kainuoja apie 1.70Eur.

Taigi, viso per metus įmonė išleidžia 3835.20 Eur per metus vien tik tam, kad ištaisytų savo darbuotojų klaidas. Tai yra, įmonės darbuotojai praleidžia 30.6 darbo dienų tam, kad ištaisytų savo klaidas.

INSTRUKCIJA: tiesiog suveskite savo įmonės duomenis ir spauskite "Skaičiuoti". Dešimtainėms skaičių dalims atskirti prašome naudoti tašką (.) .

Bendra informacija:

Darbuotojų skaičius Vidutinis užmokestis
Sandėlio darbuotojai
Administracija
Vadybininkai

Klaida siunčiant prekes:

Trukmė (min)
Siuntos priėmimas (sandėlio darbuotojas)
Grąžinimas į sandėlį (sandėlio darbuotojas)
Pakartotinas surinkimas (sandėlio darbuotojas)
Siuntimo kaina (Eur)
Derinimas su klientu (vadybininkas)
Priėmimo dokumentų tvarkymas (administracija)
Išsiuntimo dokumentų perrašymas (administracija)

Klaida išrašant sąskaitą:

Trukmė (min)
Derinimas su klientu (vadybininkas)
Duomenų koregavimas apskaitoje (administracija)
Naujų dokumentų paruošimas (administracija)

Klaidų skaičius (per mėnesį):

Skaičius
Klaida siunčiant prekes
Klaida išrašant sąskaitas


 

 

Šiame internetiniame puslapyje pateikti skaičiavimai yra labai grubūs ir tik apytiksliai, dažniausiai realūs nuostoliai būna didesni, nes čia mes neatsižvelgiame nei į įmonės vardo, nei klientų lojalumo pokyčius ar kitus sudėtingiau apibrėžiamus veiksnius. Įmonė UAB "DS Projektai" neprisiima atsakomybės už sprendimus, priimtus remiantis šia informacija.